Тема: бебе

Бебе и плажа – еве неколку совети

Иако повеќето родители веќе се запознаени со чекорите кои што треба да ги преземат при заштита на кожата на бебето во летниот...

ВИДЕО: Доктор откри мала тајна – еве како вашето бебе да престане да плаче за пет секунди

Оваа видео снимка покажува едноставна метода која треба да ја пробате. Имено, доктор открива мала тајна за тоа што...

Кога на бебето може да му дадете малку поцврста храна?

Бебињата на возраст од четири до шест месеци се подготвени за поцврста мека храна, секако секое бебе е различно, но постојат показатели...

Нов скандал во Токио – на мајките им е забрането да го носат своето бебе на Олимписките игри!

Капитенот на шпанскиот олимписки тим во синхронизирано пливање, Она Карбонеj, се пожали на „драстичните мерки“ на организаторите, кои и го оневозможија правото...

Експерти откриваат: Ова е најдоброто време за зачнување на бебе

Експертите открија дека најдоброто време за зачнување на бебе е во утринските часови. Истражување спроведено на Универзитетската болница во...