Тема: Белфаст

Во Белфаст денеска Суперкупот на УЕФА 2021

Во „Виндзор парк“ во Белфаст денеска ќе се одигра Суперкупот на УЕФА. Тука ќе се натпреваруваат победниците на двете...

Суперкупот во Белфаст ќе го следат 13.000 гледачи, вели УЕФА

Европската фудбалска асоцијација соопшти дека само 13 илјади гледачи ќе бидат дозволени за натпреварот од Суперкупот на УЕФА меѓу победникот во Лигата...