Тема: чадор

Земете си чадор: Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен...