Тема: Дејан Георгиевски

Олимпиецот Дејан Георгиевски денес се враќа во Македонија – еве каде и во колку е организиран пречекот

Македонскиот олимпиец Дејан Георгиевски и освоениот сребрен медал во Токио денес доаѓаат во Македонија. Како што информираат од македонската...

Дејан Георгиевски со историски успех – во Бутел организирано се навиваше

Историски успех на Дејан Георгиевски. Тој освои сребрен медал вчера на Олимписките игри во Токио во теквондо.