Тема: Формула 1

На аукција продадено второто најскапо Формула 1 возило – еве која е цената

За неверојатни 4.386.000 британски фунти е продаден болидот со кој британскиот Формула 1 возач – Луис Хамилтон победи на трката за Големата...