Тема: Гостивар

Хорор во Гостивар: Изгореа до темел четири бараки, а осум семејства останаа на улица

Во пожар што избувна рано утрово на улицата „Илинденска“ во Гостивар, целосно изгореа четири бараки. Во огнената стихија нема настрадани.