Тема: Кори Гауф

Познатата тенисерка нема да настапи на Олимписките игри – доби позитивен тест на коронавирус

Американската тенисерка Кори Гауф објави дека нема да настапи на Олимписките игри во Токио поради позитивниот тест на коронавирус.