Тема: ковид19

ИЈЗ со извештај: Зголемување за 21,4% на нови случаи на коронавирус, зголемен број и на оздравени

Институтот за јавно здравје вчера го објави извештајот за состојбата со ковид-19 за минатата недела. Детектирано е зголемување на новите случаи за...

Курц: Овој вирус ќе остане присутен и за пет години

Австрискиот канцелар Себастијан Курц оцени дека коронавирусот ќе остане, и тоа не само година дена. Тој вели дека неговата...

Еве колку лица биле позитивни на ковид-19 по примена втора доза вакцина

Министерството за здравство вчера информираше дека од вкупно 330.320 граѓани со примени две дози вакцини 96 биле позитивни на ковид по примена...