Тема: македонија

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне претежно во планинските...

Сончево и многу топло – температурите до 39 степени

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во...

Исплатени 121 милион долари за жртвите на Епстин

Фондот за надомест кон жртвите на сексуална злоупотреба на Џефри Епстин исплати 121 милиони долари, како компензација за 150 лица, објави Би-Би-Си.

Теренска вакцинација во овие населени места

Теренската вакцинација денеска ќе се одвива во следните населени места:  Тетово – Жеровјане, Г.Седларце, Радиовце, Теново, Стенче, Волковија, Гургурница 

Не излегувајте доколку немате потреба – сончево и многу топло, температурите до 41 степени

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура...

Не излегувајте доколку немате потреба – сончево и многу топло, температурите до 41 степен

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. попладне во...

ФОТО: Светските метрополи со своите препознатливости

Секој град има свое препознатливо катче, било тоа да е блок, маало, улица, населба. Еве неколку од оние населби...

Дневен хороскоп за вторник

ОВЕН Работа: Помошта која ви доаѓа од страна на некоја личност од странство, на ова поле ќе ви биде...

Еве каде денес се одвива теренската вакцинација

Теренската вакцинација денеска ќе се одвива во следните населени места:  Тетово – Боговиње, Ново Село, Селца, Кече