Тема: метео

МЕТЕО АЛАРМ: Врнежи од снег во текот на ноќта

УХМР информира дека поради продор на студена воздушна маса во текот на ноќва и утре претпладне ќе дува засилен северен ветер, а...

Од следната недела врнежи од дожд

Времето денес (18.11.2021 год.): Умерено, на места значително облачно. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен ветер од северен правец.