Тема: МВР

153 санкции за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден (03.01.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање...

МВР со детали за нападот на јавниот обвинител: Уапсени двајца мажи и еден малолетник

МВР со детали за обидот за убиство на јавен обвинител во гостиварско Чегране.  - На 21.11.2021 во 06.10 часот...

Пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра во дебарско

Денеска (18.11.2021) во 01.05 часот на Банишко поле, во близина на граничната линија со Република Албанија, во атар на село Аме, дебарско,...

Сообраќајка на патот Штип-Кочани, има тешко повредени

Четири лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа, која случи утринава во 6:50 часот на регионалниот пат Штип-Кочани во близина на селото...

Полициска акција во Македонија: Запленета дрога, пари – вмешани и екс-вработени во МВР

Почнувајќи од минатиот месец, од страна на Одделот за криминалистичка полиција и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал беше спроведена...