Тема: Пакистан

На само 19 години собори светски рекорд – по првиот, го искачил и вториот највисок врв на светот

19-годишниот Пакистанец, Шехроз Кашиф вчера го собори светскиот рекорд како најмлад алпинист кој го освоил К2. Тој со само...

Индиец со ретко нарушување – може да спие до 300 дена во годината (ВИДЕО)

Светското внимание деновиве е вперено кон 42-годишен човек од Индија. Имено, се работи за жител на селото Бадва во...