Тема: пари

Лидија Вукичевиќ проговори за тешкиот период по разводот – еве што има да каже

Актерката Лидија Вукичевиќ со поранешниот сопруг, некогашен фудбалер Митар Мркел, има два сина, а периодот по разводот, за неа воопшто не бил...

Таксист спречил тешка измама – патничка му кажала дека носи над 30 илјади евра, а еве за кого биле наменети

Таксист спречил 79-годишна жена од Дортмунд да предаде 30 илјади евра во готовина на лажни полицајци. Имено, измамниците ја...

Законот изгласан во Собрание, еве кои граѓани добиваат по 6.000 денари финансиска поддршка

Законот за финансиска поддршка на ранливите категории граѓани од шест илјади денари беше изгласан во Собранието на денешната пленарна седница.