Тема: салата

РЕЦЕПТ: Свежа салата со тиквички

Тиквичките се многу здрави, а предност е што ги има во сите сезони. Ние денес ви носиме рецепт за...

РЕЦЕПТ: Мора да ја пробате – летна крем салата со компири

Оваа крем салата со компири е вистинско освежување во летниот период. Потребни состојки: 3 чаши варен...