Тема: Шпанија

Морничав случај: Тројца лекари го прогласиле за мртов, а се разбудил во тек на обдукција

Шпанските власти биле шокирани откако затвореник, кој тројца доктори го прогласиле за мртов, се разбудил во мртовечницата, само неколку часа пред почетокот...

„Ние се стремиме Шпанија да стане европски Холивуд“, вели премиерот

Премиерот на Кралството Шпанија, Педро Санчез за време на посетата во Лос Анџелес истакна дека Шпанската Влада имала намера земјата да ја...