Тема: скопје

Дневен хороскоп за вторник

ОВЕН Работа: Помошта која ви доаѓа од страна на некоја личност од странство, на ова поле ќе ви биде...

Сончево и многу топло – температури до 39 степени

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во...

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Скопје денеска одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес. Имено, на денешен ден (26 јули) во 1963 година утрото околу...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност и  во северозападните планински подрачја ќе има услови за...

Важна вест за граѓаните: Личните документи ќе можете да ги подигнете и денес

Одделението за управни работи Скопје информира дека поради зголемен интерес за издавање на готовите лични документи, објектот во МТВ и пунктовите Беко,...

Дел од Скопје без струја – еве каде има технички зафати

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека: Заради  технички зафати во дистрибутивната електро...

Без струја делови од Карпош, Бутел, Кисела Вода и Шуто Оризари

Денеска од 9 до 14 часот електрична енергија ќе немаат корисниците од ул.„Франце Прешерн“ во општина Карпош поради технички зафати во дистрибутивната...