Тема: Велика Британија

Бројот на починати од КОВИД-19 на островот сега е повеќе од 150.000

Смртните случаи од КОВИД-19 во Обединетото Кралство веќе изнесуваат повеќе од 150.000. од почетокот на пандемијата. Во оваа прилика, британскиот премиер Борис Џонсон објави...

Принцот Хари пишува мемоари за својот живот

Западните медиуми шпекулираат дека Принцот Хари пишува мемоари за неговиот живот во кралското семејство во Велика Британија. Според нив,...

Хари и Меган смислија план – вака ќе се обидат да ја придобијат кралицата

Принцот Хари и Меган Маркл планираат крштевање на нивната ќерка Лилибет во Виндзор. Крштевката, според странските медиуми, ќе биде...

Дали сте знаеле кои му се омилени песни на принцот Чарлс?

Принцот од Велс, Чарлс во гостување на една радиоемисија навел список на омилени песни. Како песна на која порано...