Тема: ВМРО-ДПМНЕ

Митева: Алтернатива има две опции, да го послуша гласот на народот кои се спротивставија на политиките на СДСМ и ДУИ, или да тргне по...

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева на денешната прес конференциоја одговарајќи на новинарско прашање кој е ставот на ВМРО-ДПМНЕ за можноста Алтернатива да...

Пратеници од ВМРО-ДПНЕ ќе се приклучат кон мнозинството на СДСМ во парламентот?

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вечерва гостуваше во ТВ21 во „21 Анализа“. Тој кажа дека има сигнали од опозицијата дека пратеници...

ВМРО-ДПМНЕ на 12-ти декември ќе избира лидер, дали Христијан Мицкоски ја има поддршката?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека ќе има Конгрес на партијата на 12.12, кој ќе...

Николоски ги објави списоците, Кастриот Реџепи се потпиша на 4 списоци – „Толку многу зборуваше против Владата и Заев…“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски ни е гостин во „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва. Дебатираме на актуелната политичка ситуација, пропаднатото гласање за...

Николоски: Вечерва ќе објавам досега необјавени работи околу падот на Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, најави дека вечерва во емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 ќе објави многу досега необјавени работи околу...

Заседава Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, одлуките ќе се соопштат на прес во 21 часот

Ве известуваме дека денеска 18.11.2021 година во 21:00 часот по завршување на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде дадена изјава за медиуми,...

Народот сака Заев да замине, вели ВМРО-ДПМНЕ

Заев го изгуби не само мнозинството во Собранието, туку го изгуби и легитимитетот од народот, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од...

Мицкоски: Власта сама себе се бојкотираше

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф.д-р Христијан Мицкоски кој зборуваше за моменталната политичка ситуација во...

Мицкоски го свика Извршниот комитет откако не падна Владата на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за утре закажал седница на Извршниот комитет на кој ќе се разговара меѓудругото и за неуспешниот обид...