Тема: временска прогноза

Не излегувајте доколку немате потреба – сончево и многу топло, температурите до 41 степени

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура...

Не излегувајте доколку немате потреба – сончево и многу топло, температурите до 41 степен

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. попладне во...

Сончево и многу топло – температури до 39 степени

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемена облачност и  во северозападните планински подрачја ќе има услови за...

Сончево и топло со мала локална облачност – температурите до 37 степени

Сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10...

Сончево со мала до умерена локална облачнос

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе...

Сончево со мала до умерена локална облачност – температурите до 35 степени

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде...

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен...