Поврзи се

4NEWS.mk

Трамп нема да ги затвори Соединетите Американски Држави во случај на втор бран од пандемијата на корона вирусот

Published

on

Во исто време Трамп се спротивстави и на наредбите за носење заштитна опрема во затворени простории при посетата на фабриката на Форд во Мичиген, заради како што појасни да не им даде прилика на новнарите да го видат во маска.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во САД досега има повеќе од 1,5 милиони заболени од коронавирусот, а бројката на починати се искачи на 94.000. од вирусот утрово почина и повеќегодишниот батлер во Белата куќа, Вилсон Рузвелт Џерман кој во изминатите 50 години работел за 11 американски претседатели.

Вториот круг од општинските избори во Франција ќе се одржи на 28 јуни, иако за овој датум не бил постигнат политички консензус. Францускиот премиер Едуар Филип признава дека дел од политичките партии инсистирале изборите да се организираат подоцна, но владата веќе го усвои извештајот кој потоа со декрет треба да го донесе претседателот Макрон.

15 дена пред одржување на изборите сепак ќе се прави нова здравствена проценка дали постојат безбедносно –санитарни услови, доколку нема, изборите ќе бидат повторени во јануари следната година.

Сите 99 патици и 8 членови на екипажот загинаа откако авиона на пакинстанската компанија ПИА се урна во Пакистан само една минута пред слетување Спасувачките екипи стравуваат дека бројот на загинати е многу поголем бидејќи авионот се урнал во густо населено место, а истото го покажуваат и обајвените снимки од местото на несреќата каде има срушените куќи и запалени автомобили.

Неколку минути пред уривањето пилотот пријавил дека двата мотори на авионот престанале да работат.  Авинот се урнал при третиот обид за слетување, само една минута откако го загубил контактот со командната кула.

 

Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Генералниот секретар на СДСМ, Николовски и сопругата негативни на корона тестот

Македонија

Лукаревска: Строго демантирам дека тестот за корона сум го направиле пред вчерашната посета во Куманово

4NEWS.mk

Секојдневен риболов на Мавровското Езеро до крајот на октомври, на Радика само за викенди и празници

Македонија

Нов пик на заразени, најмногу починати во еден ден, Македонија на врвот во регионот во последната недела

4NEWS.mk

Ин мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Македонија

Гургуница може да стане туристичко место! – граѓаните разочарани, самоиницијативно ја почнаа изградбата на патот

4NEWS.mk

Здружението на медицински лица „За нас“ упати апел до граѓаните да се придржуваат до мерките

Македонија

СДСМ и ДУИ „за“ избори на 5 јули – ВМРО-ДПМНЕ го нарекува „лудост“

4NEWS.mk

Итно е потребна крв од групата А негатив за момче

Македонија

Ганиу: Вчера имав контакт со лице кое било позитивно, денеска се тестирав на коронавирус, резултати утре – сега сум во самоизолација

Македонија

Сами платија по 60 евра за ПЦР тест, повратниците од странство ако имаат негативен тест, ќе одат во самоизолација

4NEWS.mk

Предупредување од докторите: По Ковид-19 доаѓа полошо нешто

Македонија

ВИДЕО: Моментот кога авионите кои го прелетуваа Скопје беа пресретнати од руски “Сухои” над Црното море

4NEWS.mk

Зибери: На погребот на покојник со КОВИД-19, имало 200 луѓе – семејството не сака да се тестира

4NEWS.mk

Надвор од сончевиот систем е откриена планета слична на нашата

4NEWS.mk

Тројца починати и 38 новозаболени од коронавирус во земјава

Македонија

Вонредната состојба ќе се продолжи? Спасовски не ја промени уредбата, ВМРО-ДПМНЕ се заканува со бојкот на изборите

Македонија

Филипче: Или ќе продолжиме да го враќаме животот во нормала, или ќе се враќаме назад кон рестриктивните мерки

4NEWS.mk

Пешак почина по удар од автомобил во Скопје

4NEWS.mk

Почина здравствен работник од КОВИД-19 во Македонија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија

4NEWS.mk

Хаварија во ОХИС, неподнослива миризба се шири во околината

Македонија

Сам и со церебрална парализа, во темница, студена соба, со долг од над 200 илјади денари

Реклама