Поврзи се

4NEWS.mk

Тројца загинати во невреме во Шпанија

Три  лица загинаа во  поплавите предизвикани од поројните дождови што ја зафатија  Шпанија.  Најпогодени се регионите  Валенсија, Аликанте и Мурсија. Спасувачките екипи успеале да спасат три лица од давање  во надојдена река.  Во погодените области  на помош е испратена и војската. 

Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com