Поврзи се

4NEWS.mk

Турција и го нанесе вториот пораз на Македонија на ЕП

Published

on

Македонските одбојкари го претрпеа и вториот пораз во своето деби на Европскиот шампионат 
 
Откако вчера во премиерниот меч на првенството нашите одбојкари по голема борба загубија до Финска со 3:1, денеска во дуелот од 2.коло на „Љубљанската група Ц“ Македонија загуби од Турција со максимални 3:0
 
На самиот почеток на мечот Турците ја наметнаа својата игра, па речиси во ниту еден момент не дозволија да бидат загрозени, а сето го добија со 25-22. 
 
Во вториот сет, далеку подобра игра на жолто-црвените кои имаа и водство се до 19:19. Но, во продолжението противникот ни дозволи да освоиме само четири поени,  па и тој сет им  припадна на Турците сега со 25-23. 
 
Нашата играта комплетно се распадна во третиот сет кога по водството од 3-1, противникот со нова серија од 6-0 направи недостижна предност која до крајот само се зголемуваше, па сетот заврши со резултат 25-13 за конечни 3:0 за Турција. 
 
Утре од 17:30 часот македонските одбојкари ќе играат против актуелниот европски првак Русија,с елекција која вечерва до 20:30 го игра мечот против Белорусија.
Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com