Свет
25,823,788
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26
Македонија
11,311
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26
Македонија
2,768
Вкупно починати
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26
Македонија
76,045
Вкупно оздравени
Updated on 22/01/2021 19:26 19:26

Утре Комисијата за заразни болести и МОН ќе прецизираат за учебната година

Според информации на Сител на утрешниот состанок на Комисијата за заразни болести, лекарите кои се членови на комисијата и претставници од министерството за образование ќе ги прецизираат условите за новата учебна година. Епидемиолозите се со став да има настава со физичко присуство на децата , но под утврдени протоколи, а од МОН рекоа дека конечната одлука како ќе изгледа учебната година ќе ја донесат до 10 август. Повеќе во вестите во 16 часот.

 

Александар Динев

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Сонце „со заби“ деновиве – после викендот очекувајте промена на времето

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи од дожд, само...

Владата ги објави платите на премиерот и министрите: Заев, Спасовски и Шахпаска со најголеми плати – Филипче меѓу помалку платените

Владата на својата официјална веб-страница објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за месец декември. „Како дел од заложбите...

Според мерењата на квалитетот на безжичните електронски комуникацискии мрежи на АЕК, мрежата на оператор А1 покажува далеку подобри перформанси од Македонски Телеком

Според Извештајот за состојбата на квалитетот на јавни електронски комуникациски услуги обезбедени преку јавни електронски комуникациски, кој се базира на мерењата кои...
Skopje
scattered clouds
4 ° C
5 °
3 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
4 °
Sat
8 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
5 °