Поврзи се

4NEWS.mk

Во Албанија рекордна бројка на оздравени од Ковид-19 во едно деноноќие

Published

on

Во Албанија регистрирана е рекордна бројка на оздравени лица во едно деноноќие до сега и за првпат бројот на оздравени е повисок од оној на новозаразени со Ковид-19.

-Текстот продолжува по рекламата-

– Во изминатите 24 часа од направените 865 тестови регистрирани се нови 156 случаи со Ковид-19, за жал починаа четворица пациенти, додека добра вест е рекордната бројка на оздравени или 158 што е највисока бројка до сега во едно деноноќие, соопшти Министерството за здравство и социјална заштита.

И понатаму главни жаришта на болеста се Тирана со 101 и Драч со 12 од новозаразените лица.

Loading...

Во оваа земја до сега се направени 59.617 тестови, позитивен резултат е добиен кај 9.083, оздравеле 4.791, починале 266 додека активни на болеста се 4.026 лице. И понатаму расте бројот на лицата на кои им е потребно болничко лекување. Моментно во двете ковид болници хоспитализирани се 168 или четворица повеќе од вчера, при што 21 од нив се во тешка состојба.

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com