Поврзи се

4NEWS.mk

Во Шведска уште 23 жртви на Ковид-19, 784 новозаразени

Published

on

Шведскиот институт за јавно здравје соопшти дека во последните 24 часа од Ковид-19 починале 23 лица, а регистрирани се 784 нови случаи на заразени со коронавирусот.

-Текстот продолжува по рекламата-

На интензивна нега има 155 лица.

Од почетокот на епидемијата во Шведска починале 5.333 лица, а регистрирани се вкупно 68.451 заразени.

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија