Свет
19,141,492
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35

За 24 часа во Грција починаа 108 лица од Ковид-19

Во изминатите 24 часа, во Грција починаа 108 лица од Ковид-19, што е нов негативен рекорд на смртни случаи на дневно ниво во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Приклучени на апарати се 522 пациенти, односно тројца повеќе од вчера.

loading...

Во однос на новозаразените, во споредба со вчера и завчера, бројот е намален, регистриран се 2.311 нови случаи, од кои 606 се во Солун и 382 во областа Атика, поширокиот регион на Атина.

Од почетокот на епидемијата, во Грција се регистрирани вкупно 90.121 лица заразени со коронавирусот, а починаа 1.527 лица.

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Руската вакцина стигна во Србија

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ којшто вечерва во интервју за РТС, потврди дека стигнала вакцината. „Стигнаа 20...

102-годишна Американка која го преживеала шпанскиот грип, двапати го победи коронавирусот

102-годишната Анџелина Фридман од Њујорк е вистински борец. Кога била бебе, таа го преживеала шпанскиот грип кој косел во 1918 година. Во...

Нема друга болест досега, при боцкање, крвта да не тече низ иглата, вели Филипче

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена...
Skopje
overcast clouds
8.3 ° C
11 °
5.6 °
71 %
6.7kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
11 °
Tue
11 °