Поврзи се

4NEWS.mk

Затвореник објави видео од Боки 13 откако пристигнал во истражниот затвор во Шутка

Published

on

Кај си бе срцка?

-Текстот продолжува по рекламата-

– Леле наочарите како ти стојат.

Со овие зборови бил дочекан Боки 13 во затворот Шутка, тврди авторот на видеото за кое вели дека е снимено за време на пристигнувањето во затвор на Бојан Јовановски. Снимката со наслов „Дочек на Боки тредичи во Шутка“ е објавена пред три дена или повеќе од еден месец откако осомничениот за случајот „Рекет“ му беше одреден притворот.

Од управата на затворот  потврдуваат дека снимката потекнува од казнено поправната установа и велат дека веднаш бил пронајден и одземен мобилниот телефон од затвореникот кој го снимил видеото. Дополнително, тој е префрлен во кумановскиот затвор, вели Директорот, Есад Рахиќ.

Неодамна во јавноста се појави и фотографија за која се тврди дека е од дневната прошетка на Јовановски во затворот. Освен него, се гледа уште едно лице а на краевите од фотографијата се видливи затворските решетки.

Од управата на затворот велат дека постојано се прават претреси во одделенијата но додаваат дека јавна тајна е оти во установата има мобилни телефони кои затворениците успешно ги кријат. Рахиќ вели дека во внесувањето на телефоните, помагаат и вработени во затворот.

Фотографии од притворените во Шутка не се реткост. Претходно, Јавноста ја погледна и прошетката на поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, додека беше во притвор. Тогаш беше утврдено дека тој бил фотографиран од полицаец за кој внатрешанта контрола на МВР поведе дисциплинска постапка. 

Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ приморано гласале за „Северна“, во НАТО нема веќе да ја игнорираат придавката, а ќе се борат против корупцијата

4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

Патеките и летниковците на велешко езеро „Младост“ од годинава секојдневно ќе се одржуваат

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

Премиерот бара разрешување, Царовска молчи, Мизрахи вели не добила буџет од Владата за промена на таблата

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com