22-годишно момче со ловечка пушка пукал кон кучиња во струшко Луково

На 11.02.2024 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа.

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното