Магазин

ПОЗДРАВО ОД КОКОС, БАДЕМ И СОЈА: Еве како сами да направите компир млеко, кое го полуде светот!

Веќе навикнавме на разни видови млеко, без разлика дали е тоа соја, бадем, кокос или старата добра крава, коза… Меѓутоа, неодамна се...

3 МАСКИ ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА: Длабоко хидрираaт и го враќаат изгубениот сјај! (РЕЦЕПТИ)

Сон на секоја жена е убава и свиленкаста коса. Поради честото боење, фенирање и пеглање, косата го губи сјајот, па вистински предизвик...

ПРАЗНИЧНИТЕ ВЕНЦИ СЕ НЕИЗБЕЖНИОТ ДЕТАЛ ВО СЕКОЈ ДОМ: Ви носиме инспирација за проектот „Направи сам“!

2021 година дефинитивно се ближи кон крајот, а за крај секогаш го чуваме најдоброто. Празник, најубавиот период од годината.

4 ЗИМСКИ НАПИТОЦИ КОИ ГО ОБРАНУВААТ ТЕЛОТО: Полни со витамини и минерали кои го лекуваат телото и ја враќаат енергијата!

Доколку во текот на зимата избегнувате смути, бидејќи чувствувате дека летото е попријатно како еден вид освежување, денес ви претставуваме рецепти кои...

Психолозите откриваат: Еве на која возраст детето е подготвено да остане само дома!

Моментите на кои родителите долго се сеќаваат и кои им кажуваат дека нивното малечко самостојно се развива и расте се кога јаде,...

КРАТОК ТЕСТ ЗА ОПШТА КУЛТУРА: Дали го знаете одговорот на овие 10 прашања?

Кој од српските градови во минатото се нарекувал српска Атина? Белград - Нови Сад - Суботица

Знаете ли зошто во замзрнувачот на фрижидерот нема светло?

Дали некогаш сте се запрашале зошто има светло во фрижидерот кога ќе ја отворите вратата, а нема во замрзнувачот? Постојат многу теории,...

Кафето секогаш треба да го пиете по доручекот – еве зошто треба така!

Многумина денот го започнуваат со кафе, но многумина прават грешка со тоа што го конзумираат на празен стомак. Истражувачи...

„Потенцијално опасен“ астероид во сабота влегува во Земјината орбита

Голем „потенцијално опасен“ астероид, поголем од Ајфеловата кула, на 11. декември ќе влезе во Земјината орбита, потврди американската вселенска агенција НАСА.