Свет
18,322,581
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
18,658
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
4,509
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02
Македонија
124,828
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 19:02 19:02

Свет

Премиерот Суга прв странски гостин во Белата куќа

Суга ја истакна клучната улога на Токио во американските обиди да ѝ се спротивстават на Кина. Се очекува двајцата лидери да дискутираат...

Гигантска статуа на Исус Христос, поголема од таа во Рио де Женеиро

Гигантска нова статуа на Исус Христос, која се гради во јужниот дел на Бразил, ќе се издигне уште повисоко од споменикот на...

ШОК: Македонец уапсен бидејќи планирам терористички напад?!

Австриската полиција уапси 15-годишен Австриец со македонско потекло поради закана за терористички напад во Виена, објави ТВ21. Малолетникот, наводно...

Воведување на ковид сертификати предложи Европската комисија

Европската комисија предложи воведување на сертификати за вакцинирање. Тоа, на 450 милиони жители на Унијата ќе им овозможи слободно да патуваат низ...

Меркел со порака до сите кои одбиваат вакцина: Кој не сака нема да може да прави некои работи

Приказната за вакцинацијата во ЕУ, иако не е започната интензивно, сега се разгледува животот по вакцинацијата и можноста за воведување на одредени...

Експерт предупредува на „Ковид ураган од 5-та категорија“: „Ќе видиме нешто што досега не сме го виделе во нашата земја“

Американскиот експерт за инфективни болести предвидува нов застрашувачки замав на пандемијата на коронавирусот во САД и предупредува на опасност од ширење на...

Турција е погодена од неколку последователни земјотреси

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди западната турска провинција Измир рано во понеделникот. Според...

Лусија има леукемија, има потреба од донатор на коскена срцевина: „Таа ме теши од болничкиот кревет“

Таа не е исплашена. Таа ме теши цело време. Совршено толерира хемотерапија. Истекува терапија и јаде сендвич. Имаше денови кога повраќаше, имаше дијареа една недела, но...

ИЗБЕГА СМРТ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ: Автомобилот се преврте на покривот, а потоа се лизна на ледениот пат (ВИДЕО)

Едно лице е полесно повредено во несреќата што се случи денес во Карловац, Хрватска. "Возеше пред мене,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com