Беса транс од јануари повторно организира тури?!

Туристичката агенција чиј автобус предизвика сообраќајна несреќа наводно повторно организира тури за патување надвор од државва.

Ова го пријавија до редакцијата на 4NEWS.mk неколку граѓани, на кои за ова им соопштиле нивни пријатели.

Се обидовме да стапиме во контакт со агенцијата, за да ја провериме оваа информација, но на телефонскиот број не се јавува никој.

И по социјалните мрежи се објавуваат статуси дека Беса Транс повторно работи како во старите времиња.

За потсетување, во трагедијата во Бугарија загинаа 45 лица, а 7 ја преживеаа истата.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ  Ковачевски: Успешна лидерска средба значи дека политичките партии ќе седнат на маса и нема да постои уценување од една политичка партија кон друга

Министерството за транспорт и врски ги одзеде лиценцита за организирање на тури.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното