Поврзи се

Македонија

Бомба на „Ел Чека“ – „Не бев под притисок“, вели Јакупи – Шекеринска: „И самите покажаа дека не сме исти“

Published

on

Шеќерим Ахмети познат како Ел Чека објави друг прислушуван материјал. Во овој телефонски разговор се слуша разговор меѓу актуелната министерка за одбрана, Шекеринска и екс вицепремиерот за европски прашања, Фатмир Бесими. Овој разговор е снимен во 2013, во периодот на локаните избори. Шекеринска бара од Бесими член од ДИК, Субхи Јакупи да гласа, како што вели таа, принципиелно, за победа на опозицијата во Центар и куманово.

ТВ21 го контактираше екс членот на ДИК Субхи Јакупи. Тој рече дека не бил под притисок на ниедна политичка партија.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во тоа време имаше прегласување во Центар и во вториот круг победи Андреј Жерновски.

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Замина тивко во ноќта без глас- јавноста вечно ќе го памети омилениот актер од македонските народни приказни и филмови

Македонија

ВИДЕО: Чомовски во „Click Plus“ прв пат зборува за „Рекет“

4NEWS.mk

Ќе заврши како Атлантида: Ова се причините поради кои Венеција се повеќе тоне

4NEWS.mk

Кавадарци ја доби првата паметна клупа во градот

4NEWS.mk

Бела смрт ја демне Унгарија: Издадено посебно предупредување за туристите во оваа земја

4NEWS.mk

Како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е милионер

4NEWS.mk

Македонски камион се преврте на автопатот Ниш – Белград

Македонија

Таткото на 19-годишниот Незир бара помош за синот – бара болница за лекување надвор од државата

4NEWS.mk

Бебето им умрело од глад зошто родителите вегани го хранеле само со овошје и зеленчук, полицијата затекна кај нив уште изгладнети деца

Македонија

Му откажа левиот бубрег на Боки 13

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com