Свет
25,495,151
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15
Македонија
12,500
Вкупно активни случаи
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15
Македонија
2,715
Вкупно починати
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15
Македонија
73,777
Вкупно оздравени
Updated on 19/01/2021 13:15 13:15

4NEWS.mk

Снопче: Албанците во Македонија се околу 29%, Апасиев знае, затоа така изјавува

Пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците вечерва во студиото во дебата со Арбер Адеми од ДУИ рече дека според сите параметри...

Снопче: Се сомневаме дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ имаат договор да нема Закон за попис

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 дискутираат Халил Снопче од Алијанса за Албанците и Арбр Адеми од ДУИ.

ВИДЕО: Хаос во Вевчани – василичарите се судрија со полицијата

Иако на сила се мерки за заштита од коронавирус, сепак во Вевчани традицијата продолжи. И оваа година не изостана традиционалниот вевчански карневал.

Обилни врнежи од дожд во Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Врнежите ќе бидат пообилни...

Новогодишно изненадување од А1 Македонија – неверојатни 50GB мобилен интернет за корисниците на А1 Neo M+

Во пресрет на новогодишните празници, кои оваа година се поинакви од секоја досега, А1 Македонија со големо задоволство ја најавува најновата промоција...

Крастев: Нон-пејперот е добра основа за речение

Без рекации на официјална Софија и на експертската јавност во Бугарија поминува информацијата за берлинскиот нонпејпер постигнат на средбата на македонските министри за надворешни...

Не онлајн, Заев заминува во Софија на средба со Борисов

Наместо онлајн средба, премиерот Зоран Заев реши да замине во Софија на средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов како последен обид да се постигне...

Ќе поскапи ли струјата поради прекинот на производството од хидроцентралите?

Ќе поскапи ли струјата поради прекинот на производство од хидроцентралите? Недостатокот ќе се обезбедува од увоз, се додека условите не се нормализираат. Од државните...

20 починати и 515 нови случаи на Ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1293 тестирања, а регистрирани се 515 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-207, Куманово-33,...