Интима

Сексологот открива грешки кои ги прават паровите во кревет, а тоа го прави сексот лош

НЕ бидете премногу строги кон себе ако вашиот сексуален живот не е добар како порано бидејќи има многу вообичаени грешки кои многумина...

Момчето престана да се јавува и пишува пораки? – еве што треба да направите

Модерните љубовни врски честопати се полни со разни игри и тактики, што всушност водат само до фрустрација и незадоволство. Ако зборувавме искрено...

2 реченици кои никако не смеете да му ги кажете на партнерот – во спротивно ја туркате врската кон провалија

Начинот на кој комуницирате е клучот за добро партнерство, па затоа е важно да не дозволите „јазикот да ви стане побрз од...

Кои се најчестите сексуални фантазии?

Студија спроведена од професорот Џастин Лемилер од Институтот Кинси, анкетираше преку 4.000 луѓе на возраст од 18 до 87 години и откри...

Еве што треба да премолчите во врската

Добриот однос се базира на доверба и разбирање, но комуникацијата е многу важна. Колку и да сте отворени, има работи што не...

Научно е докажано: Жената е најсреќна без партнер

Интелегентните жени се многу прибирливи. Тие попрво би чекале некој кој во потполност им одговара, отколку да се впуштат во врска со...

Ова се петте знаци кои ќе ви покажат дали сте во вистинската врска

Секоја врска е поседна на некој начин, сепак некои се вистински, а некои не. Па затоа, доколку имате било...

Кои хороскопски знаци се најзабавни сексуални партнери?

Доколку малку сте запознаени со астрологијата, тогаш веројатно знаете дека хороскопскиот знак може да открие општи карактеристики на еден карактер, но и...

Експерти откриваат: Ова е најдоброто време за зачнување на бебе

Експертите открија дека најдоброто време за зачнување на бебе е во утринските часови. Истражување спроведено на Универзитетската болница во...