ДЕКОРИРАЊЕ НА БОЖИЌНАТА ТОРТА: Вака украсени десерти не сте виделе! (ФОТО)

Декорацијата на колачи и пити зема замав во последните години, особено со појавата на фондан, со кој навистина е многу лесно да се направи убава торта дома. Досега напорно работевме на родендени, но сега на социјалните мрежи владее општа лудост за торти украсени во божиќни мотиви.

Црвени пруги, новогодишни елки, снег, автомобил што влече елка или кочија со Дедо Мраз се само дел од идеите кои можете да ги пренесете на вашата празнична торта.

Доколку немате време или не сте особено вешти во кујната, покажете ја сликата како инспирација во слаткарницата што сакате да ја направите за Нова Година или Божиќ.

Ви пренесуваме некои кои ги најдовме на Интернет, а кои можат да послужат како инспирација.

https://www.pinterest.com/pin/3799980926148077/
https://www.pinterest.com/pin/703756183950162/
https://www.pinterest.com/pin/54887689199999499/
https://www.pinterest.com/pin/535013630751067916/
https://www.pinterest.com/pin/100768110401824922/
https://www.pinterest.com/pin/41658365294035326/
https://www.pinterest.com/pin/10696117855924904/

Поврзани вести

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија. Во Бугарија ќе биде одржана заедничка меѓувладина...

ВЕЌЕ НЕ СЕ КРИЈАТ: Градоначалникот на Бања Лука и пејачката Тања Савиќ заедно на вечера

Со месеци наназад се шпекулира за односот помеѓу познатата пејачка Тања Савиќ и младиот градоначалник на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ. Иако и двајцата беа таинствени, сепак сега се сликани...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.