Детали за трагедијата на патот Штип-Велес, едно лице загина!

На магистралниот пат А3 Штип-Велес вечерва, трагична сообраќајна несреќа предизвика загуба на животот на 66-годишниот В.П. од Свети Николе. Настанот се случи околу 18:20 часот, кај крстосницата за селата Каратманово и Милино, меѓу две возила, “сузуки” со светиниколски и “бмв” со радовишки регистарски таблички.

В.П. бил хоспитализиран во Општата болница во Велес заедно со уште две лица, неговата сопруга и 29-годишник од Свети Николе. Според Марина Андова, портпарол на ЈЗУ Општа болница во Велес, В.П. бил донесен во болницата во критична состојба и без свесност. Неговата сопруга Б.П., на која исто така и се направила компјутерска томографија, имала скршеници на кичма и карлица. Поради сериозноста на повредите, таа била пренесена во скопските клиники.

Третиот повреден, 29-годишниот А.А., исто така подгонет на компјутерска томографија, имал повреди на главата, но надвор од животна опасност. Тој бил задржан за набљудување на Хирушкото одделение во велешката Општа болница.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното