Џафери на поставување на камен – темелник на ООУ „Рилиндја“ во Селце, Тетово

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска ќе присуствува и ќе се обрати на поставување на камен – темелник на ООУ „Рилиндја“ во Селце, Тетово.

Како што најавија од владината прес-служба, Џафери ќе биде придружуван од министерот за образование и наука, Јетон Шаќири.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното