Дури утрово во 06.40 отворен автопатот Скопје-Велес кој синоќа го затвори свлечиште

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес после тунелот Катланово, поточно месноста викана Ветерско, што поради голем карпест одрон синоќа беше во прекин, од 6.20 часот утрово е целосно нормализиран за сите категории возила.

Синоќа околу 21 часот се случи кога свлечиште целосно го блокираше автопатот Скопје-Велес.

Најголем број беше тоа што автопатот не беше брзо затворен кај Катланово, по што тој се наполни со возила кои подоцна беа пренасочувани по шумски и козји патеки.

4NEWS.mk ексклузивно известуваше од терен.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното