Две лица приведени за пукањето во Арачиново

Две лица се приведени и се сомничат за помагање во обидот за вчерашниот атентат врз градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, кадар на ДУИ, неофицијално објавија повеќе медиуми.

Се прават напори да се идентификува и да се приведе напаѓачот кој вчера со автоматска пушка отвори оган врз градоначалникот.

Градоначалникот не бил погоден во пукањето, но ранети беа две лица, возачот на Ибраими кој е и член на обезбедувањето и еден општински административец.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното