Еден се богател, а сите дуќанџии плаќале за него струја во ГТЦ?!

ТВ21 уште пред една година пишуваше на тема струја, плаќање и набавка во Градскиот трговски центар. Тогаш, дојдовме до информации дека ГТЦ нема лиценца за препродажба на струја, а дека дуканџиите плаќаат паушално и тоа два пати поскапа струја. ТВ21 продолжува да истражува дали сите дуканџии ја плаќале цената за копање на биткоини.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното