ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Погледнете како Ламбе Алабаковски го запали бугарскиот културен центар во Битола

Редакцијата на 4NEWS.mk ексклузивно ја објавува снимката од безбедносната камера која го регистрираше палењето на бугарскиот културен центар во Битола.

На снимката се гледа како Ламбе Алабаковски доаѓа со велосипед, го остава на страна, оди и го пали центарот „Ванчо Михајлов“ во Битола.

Тој о неколку дена делото го призна во полиција, а за истото ќе се води и случај кој треба да започне на крајот од август или почетокот на септември.

Тој ќе се гони по делото за предизвикување општа опасност.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното