ФОТО Еден од најубаво накитените градови: Крива Паланка создаде новогодишна магија!

Жителите на Крива Паланка од пред неколку дена се во можност да уживаат во претпразничната магија во пресрет на новогодишните празници.

Општо познато е дека неколку години по ред Крива Паланка е еден од најубаво накитените градови во Македонија.

Оваа година може да се забележи повторно новогодишната магија која со својата атмосфера создава нови насмевки, радост и незаборавни моменти.

Во продолжение фотографии:

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното