ФОТО: Наместо музеј на хуманоста и музиката, ПРОПАЃА куќата на Есма и Стево!

Пропаѓа куќата на Есма и Стево Теодосиевски, која по нивната смрт требаше да биде музеј на хуманоста и музиката.

Од фотографиите кои ги објави Вечер може да се забележи дека останати се само голи ѕидови, додека пак во внатрешноста само по некој безвреден остаток сведочи дека на времето во него некој живеел.

Извор: Вечер.мк

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното