Поврзи се

Македонија

Катица одлучи по барањето на одбраната: Фетаи и Бубевски остануваат обвинители во „Титаник 3“

Published

on

Конфронтациите што ги донесе скандалот „Рекет“ во СЈО, послужија како причина за денеска адвокатот Еленко Миланов да побара Катица Јанева и обвинителите на СЈО овластени од неа, да бидат изземени од натамошното постапување во случајот „Титаник 3“.

Судијката Марија Клетничка рече дека барањето на Миланов не соодветствува со законската одредба, на која се повикува адвокатот, но сепак додава дека се обврзани да ги известат надлежните органи за ова барање.

-Текстот продолжува по рекламата-

Седницата беше одложена до 14 часот, време кога Јанева требаше да одлучи по претходно доставеното барање. Како што информираат од СЈО, одлуката на Јанева која ја доставила до Кривичниот суд била да не се изземаат Фетаи и Бубевски од предметот „Титаник 3“.

Инаку, предметот „Титаник 3“ на СЈО, е пред завршни зборови и пресуда. Пратеникот на ДУИ, Ејуп Алими и заменик-директорот на УЈП-Скопје, Исмет Гури се обвинети дека како членови на Општинска изборна комисија во Чаир, на локалните избори во 2013 уништиле изборен материјал и на тој начин влијаеле врз резултатот.

РЕПОРТЕР: БЕСИР АРИФИ

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

4NEWS.mk

Таткото на Ангела сведочеше во судот: Ниту јас, ниту сопругата не знаевме дека Фуркан ѝ е дечко!

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com