„Левица не се СДС и ДПМНЕ за да му се плашат на ДУИ“

Од Левица попладнево велат дека тие не се СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ за да се плашат од ДУИ.

„На денешната тензична седница во Собрание, пратеникот од редовите на ДУИ, Арбен Зибери, се обиде да го нападне пратеникот КРМОВ!

Им порачуваме на амнестираните насилници од ДУИ дека времето на плашење на македонскиот народ заврши и дека нивните послушници ДПМНЕ и СДС се делегитимирани одамна во очите на македонскиот народ.

Нови времиња доаѓаат и нова историја ќе се пишува во македонското Собрание!“, порача Левица.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното