Поврзи се

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Published

on

Македонец под уметничко име „Ел Македонер“ твори во Словенија. Тој заедно со неговата група „Балклан“ направиле песна, репрезент за градот

Стефан Јосифовски вели дека е во Словенија веќе 10 години и по усовршувањето на јазикот, продолжил да се занимава со музика. Неговите почетоци со музиката се во раните години во Македонија.

-Текстот продолжува по рекламата-

Спотот го изработиле НЕСИ Видео и додава дека неговата група не е музички определена, односно свиран Rap, Trap, New Age, Pop…

Идните планови на „Ел Македонер“ се да снима на македонски и српски јазик.

Најавува дека во март ќе излезе неговиот прв албум.

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Борче Ристевски жали што си ја убил својата сопруга , а неговата ќерка Сара ќе го сака и кога ќе се врати дома

4NEWS.mk

Словенечките медиуми за распуштањето на Собранието и разрешувањето на Мизрахи

4NEWS.mk

МВР со детали за двојното убиство во казино во Скопје

Македонија

Талат Џафери: Моментот кога ми се јави Никола Тодоров да ме праша во која канцеларија е Зијадин Села, ми остави најголем впечаток

Македонија

ВИДЕО: Со 80 „За“ и 6 „Против“ изгласан законот за јавно обвинителство

Македонија

Џеват Адеми до ВМРО-ДПМНЕ: Најдовте не -Mакедонка, жена, да ви го брани името Македонија, мажите од ВМРО-ДПМНЕ се кријат

Македонија

Џафери за 27. април, за Вељановски, Мукоски… „Не служев на ВМРО-ДПМНЕ, но дали тоа го правеше СДСМ?“

Македонија

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

4NEWS.mk

Скопјанец уценувал малолетна прилепчанка дека ќе објави фотографии доколку не остварат средба

Македонија

Коалиционите партнери во војна – Костадинов го прозва случајот „Пациентот со Бујар Османи“

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com