Поврзи се

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Published

on

Македонец под уметничко име „Ел Македонер“ твори во Словенија. Тој заедно со неговата група „Балклан“ направиле песна, репрезент за градот

Стефан Јосифовски вели дека е во Словенија веќе 10 години и по усовршувањето на јазикот, продолжил да се занимава со музика. Неговите почетоци со музиката се во раните години во Македонија.

-Текстот продолжува по рекламата-

Спотот го изработиле НЕСИ Видео и додава дека неговата група не е музички определена, односно свиран Rap, Trap, New Age, Pop…

Идните планови на „Ел Македонер“ се да снима на македонски и српски јазик.

Најавува дека во март ќе излезе неговиот прв албум.

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија