Пендаровски: Браво момци! Храбра игра на македонската репрезентација со тимски дух

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вечерва беше на трибините во Арена „Тодор Проески“ каде со премиерот Димитар Ковачевски ја поддржаа македонската репрезентација.

„Браво момци! Нерешено Македонија-Англија! Храбра игра на македонската репрезентација со тимски дух“, напиша Пендаровски.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното