Пет години од тешката несреќа кај Ласкарци

13 февруари 2019 година е кобен ден за 51 патници на автобусот „Дурмо турс“ на релација Скопје-Гостивар.

Околу 17 часот се преврте автобус во близина на село Ласкарци.

Автобусот ја загуби контролата и падна во провалија откако ја проби заштитната ограда на автопатот.

16 од патниците ги загубија животите, додека пак 35 од нив поминаа со тешки повреди.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното