ОДЗЕМЕНО И ВОЗИЛО: Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во изјава за медиумите истакна податоци за истрагата по исчезнатото 14-годишно девојче.

Тој вели дека пет лица се приведени доцна синоќа.

„Синоќа доцна во ноќта се работеше исто така интензивно, имаме приведено 5 лица и обезбедено едно возило со коишто се продолжува понатаму работењето. Тоа е нешто плус што го преземавме во однос на сето она како доказ или трага, со цел да дојдеме до целосно расчистување на овој случај“, изјави Спасовски.

Вања исчезна во понеделникот, кога околу 7.30 часот излегла од својот дом во близина на Градскиот парк за да оди на училиште.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното