Променливо облачно со кратки сончеви периоди, температурата до 16 степени

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, а попладне ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во југоисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 5, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот претежно облачно со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне до 11 степени.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ  Лавров: Блинкен го избегна состанокот! Направиле фотографии од вечерата за да објават дека сите дошле освен Лавров!

Во следните денови по одделни котлини ќе има појава на утринска магла или ниска облачност. Утре кон крајот на денот најпрвин во западните делови и во среда, преку денот наместа ќе има повремени врнежи од дожд кои понекаде ќе продолжат и во ноќта кон четврток. Утринската температура до среда ќе биде во постепен пораст, а потоа во благо опаѓање.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1

ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ ВЕСТИ

spot_img

Најважното